Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Schemat fabryczny połaczenia głośników w Octavi I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Schemat fabryczny połaczenia głośników w Octavi I

    też nie długo będzie S-ka...

  • #2
    Schemat fabryczny połaczenia głośników w Octavi I

    Czy moze ktoś z koleżeństwa dysponuje schematem połaczenia fabrycznego 8 głośników w Octavi I Elegance (2 tweetery w drzwiach przednich, 2 tweetery w drzwiach tylnych, 2 głośniki szerokopasmowe w drzwiach przednich i 2 głóśniki szerokopasmowe na tylnej półce) ?
    Teraz xenony by krzynol

    Komentarz


    • #3
      No a po co ten schemat, przeciez to logicznie trzeba popatrzec i bedzie wiadomo.

      Do drzwi przednich idzie kabel i od nich do tweeterow, do tylu idzie tak samo i sie rozdziela gdzies - juz nie pamietam czy w tylnych drzwiach, czy od tylnego glosnika idzie do przodu.


      Generalnie, jak chcesz zeby to mialo cos wspolnego z graniem, to te druciki trzeba wywalic
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Teoretycznie proste tylko jak mnie uczono drzewiej z fizyki głosniki mozna podłaczyć równolegle lub w szereg.I właśnie chodziło mi oto czy tweeter np w dtzwiach przednich jest podłaczony równolegle do głośnika szerokopasmowego, czy w szereg czy może głośniki wysokotonowe są miedzy soba połaczone ( szeregowo lub rónolegle)a głośnki szerokopasmowe między sobą ( szeregowo lub rónolegle) itd itd kombinacji mozna zastosować prawie tyle co głosników. Tak samo dotyczy to tylnych; majac schemat sprawa byłaby prosta. Nie jestem specem z tej dziedziny i stąd moje pytanie
        Teraz xenony by krzynol

        Komentarz


        • #5
          Rownolegle + do +, - do -

          Czyli od radia wychodza + i - do kazdego glosnika (woofera) i od nich tak samo sa podlaczone tweetery
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bogusg
            Nie jestem specem z tej dziedziny i stąd moje pytanie
            więc sugeruję nie zabierać się za to samodzielnie, akurat połączenie głośników w samochodowej instalacji to nawet nie przedszkole elektrotechniczne ...
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #7
              Nexus6, Nexus6, witam ile mnie więcej będzie kosztowało wyciszenie drzwi, założenie destansów ?? i czy wymieniać seryjne kable 0,75 na coś lepszego czy mogą zostać??

              Komentarz


              • #8
                ostatnio CASKP pisal ze u Niego podstawowe wygluszenie cos kolo 300 zl kosztuje jak dobrze pamietam...
                Radio: C90r+XDP210EQ
                Kable:Opt,Skyline,50 mm
                Wzm:XES M1+FP 1.800
                Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X